Cloud služby

Využite najnovší trend cloud služieb a zjednodušte si svoju prácu pomocou efektívnych nástrojov.

oblak

Čo sú to cloud služby?

Namiesto toho, aby ste prevádzkovali softvér, služby a hardvér v priestoroch svojej firmy, presuniete do nášho dátového centra.

Našim zákazníkom ponúkame celé spektrum služieb cloud computing služieb – mimo priestorov prevádzky zákazníka. Od drobných služieb ako mailboxy až po prenájom virtuálnych fyzických serverov.

Ako môžu cloud služby pomôcť vám?

  • Dosiahnete vyššiu spoľahlivosť služieb
  • Budete mať k dispozícii vyšší výkon
  • Znížite vaše celkové výdavky
  • Úplne sa vyhnete neočakávaným výdavkom, napríklad pri poruchách

Ďalšie cloudové služby, ktoré poskytujeme:

Prenájom platformy

Tento model je veľmi výhodný, ak zákazník potrebuje napríklad dedikovaný virtuálny server so zalicencovaným MS Windows serverom. Vďaka našim dlhoročným vzťahom dokážeme u veľkých cloudových operátorov vyjednať veľmi priaznivé ceny za virtuálny server s predinštalovaným zalicencovaným Windows serverom. Tým pádom sme my aj zákazník oslobodení od nákupu a evidencie licencií.

Prenájom softvéru

Svojim klientom ponúkame prenájom softvéru v cloude ako napríklad CRM či ERP systémy. Vďaka tomu sa vyhnete vysokým zriaďovacím nákladom na licencie a implementáciu..

Zákazník v tomto prípade iba mesačne platí službu za počet aktuálne aktívnych užívateľov. O hardvérovú a softvérovú infraštruktúru, licencovanie OS, licencovanie a konfiguráciu aplikačného softvéru, migráciu dát, zálohovanie dát a administráciu na strane serveru sa stará poskytovateľ. My zastupujeme zákazníka pri návrhu riešenia, asistujeme pri implementácii a spravujeme klientské zariadenia.


Mailhosting

Zákazníkom poskytujeme prevádzku bezpečných a dôverných mailboxov na nami spravovaných serverov. Pokiaľ nechcete prevádzkovať vlastný mailový server, ale nedôverujete veľkým nešpecializovaným poskytovateľom, je to pre vás ideálne riešenie.

Naše mailboxy majú neobmedzenú veľkosť a nadštandardný limit veľkosti správy. Poskytujeme všetky bežné protokoly ako IMAP, POP3, SMTP a ich SSL šifrované verzie. Keďže máme k dispozícii podrobné logy o spracovaní doručovania, veľakrát sme už našim zákazníkom pomohli s dokazovaním doručenia. Antivírus, antispam a dva moderné webmaily sú pre nás samozrejmosťou. Zákazník môže dostať k dispozícii vlastné jednoducho ovládateľné webové rozhranie na administráciu. Väčšinou ale konfiguráciu s dôverou prenechá nám.

Rozšírený mailhosting

Mailhosting pre náročných rozšírený o ďalšie aplikácie: kalendár, kontakty a úlohy. Ak ste sa stretli s Microsoft Exchange online alebo Google Apps, tak viete presne o čo ide.

Vrámci domény môžete zdieľať vybranú časť dát s inými užívateľmi. Súčasťou riešenia je synchronizácia dát užívateľa na rozšírené desktopové offline aplikácie (MS Outlook, Thunderbird, Apple Mail, iCal, Contacts…) a na všetky v súčastnosti rozšírené typy mobilných zariadení (Android, iOS). Celá komunikácia so serverom je povinne šifrovaná SSL protokolom.

Keďže je naše riešenie postavené na opensource produkte, cena je výhodnejšia v porovnaní s inými konkurenčnými alternatívami.


Webhosting

Od veľmi jednoduchých pasívnych webových prezentácií až po náročné špecificky konfigurované webové portály s vysokou dostupnosťou. Zákazník môže dostať k dispozícii vlastné jednoducho ovládateľné webové rozhranie na administráciu. Väčšinou ale konfiguráciu s dôverou prenechá nám.

Správa domén

Registrácia, migrácia a správa DNS záznamov.

Prenájom VoIP telefónnych ústrední

Prenájom a správa voice over IP telefónnych ústrední.


Prenájom dedikovaných virtuálnych a fyzických serverov

Zákaníci, ktorí vyžadujú garantovaný výkon alebo vysokú bezpečnosť pre svoje aplikácie sa neuspokoja so zdieľaným hostingom. Pre nich máme k dispozícii vyhradené servery. Podľa špecifických požiadaviek vytvoríme optimálnu konfiguráciu, od ktorej sa odvíja cena. V prípade virtuálneho serveru vieme meniť konfiguráciu kedykoľvek priebežne počas používania služby s výpadkom potrebným iba na reštart serveru. Platíte teda iba za to, čo aktuálne potrebujete.